Wszystko działa w zwolnionym tempie

//Wszystko działa w zwolnionym tempie

Wszystko działa w zwolnionym tempie

Wszystko działa w zwolnionym tempie

Złożył apelację od wyroku sądu pierwszej instancji, argumentując, że sąd nie jest odpowiedzialny za zajmowanie się problemami klimatycznymi, ale za stosowanie prawa. Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

16-letnia działaczka uwrażliwiła całe pokolenie na ochronę klimatu. Nawet politycy nie mogą dłużej ignorować Thunberga. Teraz mówi się nawet, że jest faworytką do Pokojowej Nagrody Nobla. 

Uhonorowanie szwedzkiej działaczki klimatycznej Grety Thunberg Pokojową Nagrodą Nobla spotkałoby się z szerokim poparciem w Niemczech – od przedstawicieli biznesu po Partię Lewicy. Thunberg odebrał nagrodę "otrzymane także w imieniu pokolenia, które nie ma już cierpliwości do polityków"- powiedział lider lewej grupy parlamentarnej Dietmar Bartsch "świat". "Greta Thunberg zasługuje na wielki szacunek za umieszczenie krytycznych, spowodowanych przez człowieka zmian klimatycznych na wysokim miejscu w programie politycznym."

"Przyczynia się do globalnego projektu pokojowego"

Podobne oświadczenie wydał Christoph Schmidt, szef ekonomicznych mędrców, którzy doradzają rządowi federalnemu w sprawach gospodarczych. "Zachęcając młodsze pokolenie do entuzjazmu tematem, Greta Thunberg w znacznym stopniu przyczyniła się do tego, że polityka klimatyczna w świecie zachodnim od wielu miesięcy zajmuje ważne miejsce w publicznej dyskusji."powiedział Schmidt "świat". "To osiągnięcie zasługuje na uznanie."

Claudia Kemfert, ekspert ds. Energii z Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych (DIW), argumentowała, że ​​Thunberg "bardzo zasłużył na Pokojową Nagrodę Nobla" mieć. "Pomaga zapewnić, że ochrona klimatu będzie traktowana priorytetowo w decyzjach politycznych. W ten sposób przyczynia się do globalnego projektu pokojowego." 

Dwutygodniowy rejs: ten niemiecki żeglarz zabiera Gretę do Nowego Jorku Thunberg: Spotkanie z Trumpem to strata czasu Greta Thunberg broni się przed krytykami: "Wiele osób uwielbia rozpowszechniać plotki"

 Sprzeciw wyszedł ze strony przewodniczącej grupy parlamentarnej AfD Alice Weidel, która odrzuca Nagrodę Nobla dla Thunberga. O polityce środowiskowej trzeba "na podstawie naukowej, a nie pseudomoralnej" być przedmiotem dyskusji, powiedziała "świat". Ostrzegła: "Komitet Nagrody Nobla nie powinien się znowu krępować."

Pokojowa Nagroda Nobla zostanie wręczona 11 października. Thunberg jest głośny wśród londyńskich bukmacherów "świat" obecnie wyraźnie prowadzi w zakładach.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna AFP

Greta Thunberg wyjeżdża w przyszłym tygodniu do USA, aby wziąć udział w szczycie klimatycznym ONZ. W wywiadzie powiedziała, że ​​nie ma ochoty spotykać się z Donaldem Trumpem. Twoje uzasadnienie.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg nie chce spotkać się z prezydentem USA podczas jej podróży do Stanów Zjednoczonych. "Nie marnowałbym czasu na spotkanie z Donaldem Trumpem"- powiedział młody Szwed do szwajcarskiego publicznego nadawcy RTS w wywiadzie, który został opublikowany w Internecie przez nadawcę w czwartek.

Thunberg dodał: "Jeśli nie jest gotowy, aby słuchać nauki i ekspertów, jak mam go przekonać? Jak ma to zrobić jakikolwiek nasz ruch?" Zamiast tego chciała spróbować przekonać mieszkańców swojej podróży do wywarcia większej presji na prezydenta USA, powiedział Thunberg. 

Pierwszy przystanek Lozanna: rozpoczyna się amerykańska podróż Thunberga Paryż: Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg przeciwstawia się prawicowej agitacji Berlin: Greta Thunberg demonstruje z tysiącami studentów

 16-letni działacz chce przepłynąć Atlantyk jachtem oceanicznym, a następnie udać się do USA i Chile. W Nowym Jorku chce wziąć udział w szczycie klimatycznym ONZ.https://yourpillstore.com/ Najpierw Thunberg udał się do Lozanny w Szwajcarii, gdzie w ostatnich dniach wziął udział w międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez ruch ochrony klimatu Fridays for Future.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Nie będzie spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Ale ze względu na swój szkolny strajk w sprawie klimatu Greta Thunberg planuje demo przed Białym Domem. Również w innych metropoliach Stanów Zjednoczonych studenci chcą wyjść na ulice.   

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg chce wziąć udział w szkolnym strajku na rzecz większej ochrony klimatu przed Białym Domem w Waszyngtonie w piątek (17:00). Podobne protesty w Nowym Jorku były znacznie mniejsze w ciągu ostatnich dwóch tygodni niż w Europie, gdzie jest prawdziwy szum wokół 16-latka. Thunberg jest znacznie mniej znany w Ameryce.

W Stanach Zjednoczonych o zmianach klimatu mówi się inaczej niż w Szwecji, powiedział Thunberg w środę w "Daily Show" przez gospodarza talk show Trevora Noah. Podczas gdy zmiany klimatyczne wydają się być kwestią wiary w Stanach Zjednoczonych, będzie to ich ojczyzna "bardziej jak fakt" leczony.

Wydaje się niemożliwe, aby Thunberg spotkała się z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie: przed podróżą do Stanów Zjednoczonych powiedziała, że ​​nie chce tracić czasu na spotkanie z Trumpem. Trump wątpi, że zmiany klimatu są spowodowane przez ludzi. Chce jednak zademonstrować w jego pobliżu. 

Szkoły pozwalają na strajki klimatyczne

Są też plany, aby ponownie zademonstrować w Nowym Jorku. Następny piątek. Uczniowie z metropolii na wschodnim wybrzeżu otrzymali oficjalne pozwolenie na strajk szkolny. Rada szkoły, która jest odpowiedzialna za ponad 1700 szkół publicznych w Nowym Jorku, poinformowała w czwartek na Twitterze, że tak "przepraszamy za brak studentów na strajku klimatycznym 20 września".

Akcję poparł także burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. "Nowy Jork stoi po stronie młodych ludzi. Jesteś naszym sumieniem. Popieramy strajk klimatyczny 20 września"powiedział Demokrata na Twitterze. Rajd odbywa się w ramach przygotowań do szczytu klimatycznego ONZ, który rozpoczyna się 23 września w Nowym Jorku. 

Demokraci: "Ogromne możliwości, gdy pozbędziemy się Trumpa"IAA: Aktywistka klimatyczna szturmuje scenę, na której przemawia Angela Merkel

 Nieco ponad rok temu 16-letni Thunberg zaczął w piątki demonstrować przed Reichstagiem w Sztokholmie, aby więcej ochrony klimatu zamiast chodzić do szkoły. Wielu młodych ludzi – niektórzy z nich to rodzice i uczniowie – zrobiło to samo. Przepłynęła Atlantyk na jachcie żaglowym, ponieważ postanowiła nie podróżować samolotem.

Wykorzystane źródła: agencje informacyjne dpa, AFP

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg regularnie pojawia się na pierwszych stronach gazet dzięki swoim działaniom. Ale jak bardzo wpływa na swój ruch "Piątki dla przyszłości" niemieccy wyborcy naprawdę?

Niemal co czwarty Niemiec dostrzega wpływ na swoje osobiste nastawienie szwedzkiej aktywistki klimatycznej Grety Thunberg i zainicjowanego przez nią ruchu Piątki dla przyszłości. To wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem "Trend w Niemczech" dla ARD"Magazyn poranny" pojawił się. W związku z tym 17% mówiło o silnym, a 7% o bardzo silnym wpływie.

W sondażu przeprowadzonym przez instytut infratest Dimap zdecydowana większość stwierdziła jednak, że na nich samych (41 proc.) Lub prawie (31 proc.) Nie wpłynęli działacze klimatyczni i Fridays for Future.

Ruch klimatyczny ma wpływ zwłaszcza na zwolenników Zielonych

Ruch klimatyczny, który jest wspierany głównie przez uczniów i studentów, jest szczególnie skuteczny wśród zwolenników Zielonych, z których 43% stwierdziło, że Thunberg zrobił na nich duże wrażenie. Z kolei w przypadku zwolenników Unii, AfD i FDP nie dotyczy to prawie wcale lub wcale.

FDP przeciwko Greens w ochronie klimatu: "Musisz powiedzieć ludziom, że nadchodzą apokaliptyczne warunki"Nowy trend ARD Germany: wzrost SPD – przegrywają Zieloni i FDP Jesteśmy młodzi i potrzebujemy świata: to napędza studentów

Dla "Trend w Niemczech" infratest Dimap przeprowadził wywiady z 1063 wyborcami we wtorek i środę. Margines błędu wyniósł od 1,4 do 3,1 punktu procentowego, w zależności od wartości procentowej.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna afp

Plymouth (AP) – Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg po pierwszej nocy nad Atlantykiem ma się dobrze. "100 mil morskich na zachód od przylądka Finisterre. To była bardzo niespokojna noc, ale spałem zaskakująco dobrze"napisała 16-latka w czwartek na Twitterze.

T-Online.de/TV
Poseł do Bundestagu spodziewa się seksistowskich ataków
Trump Casino jest wysadzone w powietrze – kto może wcisnąć przycisk?
Influencer (30) umiera podczas podnoszenia tyłka
Słonia rodzi krowa – reakcja stada zadziwia
Wiceprezydent USA Pence zaszczepił się przeciwko Coronie
Misja NASA umożliwia pierwsze spojrzenie na Marsa
Te zasady dotyczą fajerwerków w ogrodzie
Spahn prosi o cierpliwość przy dystrybucji szczepionki
Dziwne pojawienie się piwa w parlamencie USA
Nagle nie ma możliwości powstrzymania ministra
Użycie pojemnika z powodu Corona powoduje poruszenie
Usługa holownicza ma złą niespodziankę
Zimowa pogoda powoduje chaos na wschodnim wybrzeżu USA
Jakie są szanse na białe Święta Bożego Narodzenia?
Święty Mikołaj zbliża się z młotem

Niektóre delfiny pojawiły się w nocy i pływały obok łodzi. Jak pokazała lokalizacja specjalnej łodzi na żywo, jacht oceaniczny miał "Malizia" Pokonał około 240 mil morskich w drodze do Nowego Jorku do czwartku po południu.

Thunberg wyruszyła w środę z Plymouth na południu Anglii na zapowiadany rejs transatlantycki. Unika podróży lotniczych, ponieważ uwalnia wiele szkodliwych dla klimatu gazów cieplarnianych. Na pokładzie są również zawodowi żeglarze Boris Herrmann i Pierre Casiraghi, a także ojciec Thunberga Svante i filmowiec.

"Noc była pełna wrażeń i ciężka, ale prawie wszyscy się wyspali"napisał Herrmann na Twitterze. Teraz chodzi o zorganizowanie się na pokładzie. Wszystko działa w zwolnionym tempie.

„Nastrój na pokładzie jest dobry” – powiedział Andreas Kling, rzecznik Hermanna, dpa. Greta poszła spać wczesnym wieczorem, nie była chorobą morską. Obecnie na pokładzie jest jeszcze świeże jedzenie do spożycia – "Odpowiednia żywność dla astronautów, liofilizowana, jest dostępna najpóźniej trzeciego dnia"powiedział Kling. Jacht regatowy przypłynie do Nowego Jorku za około dwa tygodnie, 28 lub 29 sierpnia.

Aktywista podróżuje przez Atlantyk, aby wziąć udział w szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku we wrześniu oraz corocznej światowej konferencji klimatycznej w Chile w grudniu. Celem Thunberga jest szybkie zmniejszenie globalnej emisji gazów cieplarnianych, tak aby w idealnej sytuacji wzrost globalnej temperatury można było ograniczyć do poniżej 1,5 stopnia Celsjusza. Do chwili obecnej temperatura wzrosła o około jeden stopień w porównaniu z epoką przedindustrialną. Thunberg żąda, aby świat słuchał wyników badań i działał w walce z kryzysem klimatycznym.

Jak gazeta codzienna "taz" donosi jednak, że żeglarska podróż aktywistki klimatycznej jest mniej przyjazna dla klimatu, niż się wydaje. Bo po przybyciu do Nowego Jorku jacht wróci do Europy około pięciu żeglarzy. Najpierw musieliby lecieć do USA. Szyper Thunberga odleci również samolotem z USA. Rejs żeglarski uruchamia zatem sześć lotów przez Atlantyk – gdyby Thunberg i jej ojciec latali, byłoby ich mniej. Kalkulator emisji Atmosfair oblicza emisję około 1800 kilogramów dwutlenku węgla podczas lotu z Nowego Jorku do Hamburga.

Ten rachunek jest znany marynarzom, powiedział Kling z dpa. Ale nie chodzi o ratowanie klimatu samą akcją, ale o przyciągnięcie uwagi. "Musimy tylko pomyśleć o tym, czy możemy mniej latać", powiedział Kling. O to właśnie chodzi w Thunbergu. To, jak wróci do Europy po swojej podróży, wciąż jest otwarte. Nie można wykluczyć, że ponownie wybierze żaglówkę – w zależności od tego, jak sobie radzi na przeprawie przez Atlantyk. "Wielu z nas zagorzałych żeglarzy nigdy nie zrobiło czegoś takiego, a ona nie jest marynarzem"powiedział Kling.

Berlin (dpa) – Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg zachęcała innych działaczy w Berlinie do kontynuowania protestów na rzecz ochrony klimatu. "Nigdy się nie zatrzymamy"powiedziała 16-latka w swoim przemówieniu na wiecu Piątki dla przyszłości.

T-Online.de/TV
Poseł do Bundestagu spodziewa się seksistowskich ataków
Trump Casino jest wysadzone w powietrze – kto może wcisnąć przycisk?
Influencer (30) umiera podczas podnoszenia tyłka
Słonia rodzi krowa – reakcja stada zadziwia
Wiceprezydent USA Pence zaszczepił się przeciwko Coronie
Misja NASA umożliwia pierwsze spojrzenie na Marsa
Te zasady dotyczą fajerwerków w ogrodzie
Spahn prosi o cierpliwość przy dystrybucji szczepionki
Dziwne pojawienie się piwa w parlamencie USA
Nagle nie ma możliwości powstrzymania ministra
Użycie pojemnika z powodu Corona powoduje poruszenie
Usługa holownicza ma złą niespodziankę
Zimowa pogoda powoduje chaos na wschodnim wybrzeżu USA
Jakie są szanse na białe Święta Bożego Narodzenia?
Święty Mikołaj zbliża się z młotem

Daje jej nadzieję, że tak wielu ludzi wyjdzie na ulice ze względu na klimat. "Nigdy nie poddam się."

By | 2021-01-10T07:18:31-06:00 May 17th, 2020|Uncategorized|0 Comments

About the Author: