Podobnie jak w przypadku większości aspektów opieki zdrowotnej, do opieki nad pacjentem podchodzimy zespołowo ”- powiedział Johnson

//Podobnie jak w przypadku większości aspektów opieki zdrowotnej, do opieki nad pacjentem podchodzimy zespołowo ”- powiedział Johnson

Podobnie jak w przypadku większości aspektów opieki zdrowotnej, do opieki nad pacjentem podchodzimy zespołowo ”- powiedział Johnson

Podobnie jak w przypadku większości aspektów opieki zdrowotnej, do opieki nad pacjentem podchodzimy zespołowo ”- powiedział Johnson

Jeśli badanie stomatologiczne ujawni wysokie ciśnienie krwi lub podstawową infekcję, osoby te udają się do głównej kliniki, która obejmuje program rezydencji The Smoky Hill Family Medicine Residency.

Klinika, lokalnie nazywana „Smoky Hill” ze względu na swoje historycznie zamglone miejsce na wysokich równinach, jest liderem ruchu zwanego „kolokacją”, w którym dentyści, higienistki dentystyczne, lekarze i pielęgniarki dzielą przestrzeń – i ekspertyza. W zeszłym roku Smoky Hill miał ponad 29 000 wizyt lekarskich od prawie 7500 pacjentów poszukujących opieki. Ponad jedna czwarta z nich otrzymała leczenie i leczenie stomatologiczne. „Uważam, że liczba ta byłaby wyższa, gdybyśmy mieli więcej możliwości w klinice dentystycznej” – powiedział Freelove. „Dwie trzecie naszych pacjentów jest nieubezpieczonych lub niedostatecznie ubezpieczonych, jeśli chodzi o ubezpieczenie dentystyczne”.

Jest mało prawdopodobne, aby zaskoczyło to kogoś, kto zna raport The Pew Charitable Trusts o dysproporcjach dentystycznych z czerwca ubiegłego roku. Stwierdził, że nawet ubezpieczenie nie gwarantuje dostępu do dentysty w niektórych społecznościach, a dla tych, którzy go nie mają, stosunkowo niewielu dentystów akceptuje Medicaid.

Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne (ADA) odpowiedziało statystykami pokazującymi, że w latach 2010-2012 część populacji USA nieobsługiwana przez dentystę faktycznie spadła do mniej niż 10%, czyli mniej niż równoważne miary dla dostawców podstawowej opieki zdrowotnej.

Wezwania do zwiększenia dostępu do dentystów zaczęły pojawiać się kilka lat temu po tym, jak grupa naukowców opublikowała analizę w Health Affairs, w której stwierdzono, że powinna istnieć krajowa polityka dotycząca włączenia zdrowia jamy ustnej do opieki medycznej. Inne relacje w tej samej publikacji sugerują, że wyniki zdrowotne są silnie powiązane z kwestiami społecznymi.

Podobnie jak Smoky Hill, kliniki finansowane ze środków federalnych pracują nad osiągnięciem podobnych celów, zgodnie z wytycznymi Health Resources and Services Administration. W innych miejscach w całym kraju lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zapraszają dentystów, aby założyli z nimi sklep lub sami próbują dowiedzieć się więcej o tym, jak wykryć wczesne oznaki problemu z zębami.

Obecnie większość oddziałów pomocy doraźnej ma „pudełka dentystyczne” przeznaczone na spotkania z pacjentami opisane przez Freelove. Dzięki tym zestawom „jesteśmy w stanie zapewnić tymczasowe wypełnienia, tymczasowe pokrycie złamań zębów, leczyć suchy zębodół oraz stabilizować i szynować zęby” – powiedziała Rita Cydulka MD, profesor medycyny ratunkowej na Uniwersytecie Case Western Reserve w Cleveland.

W rzeczywistości American College of Emergency Physicians oferuje warsztaty dotyczące niektórych z tych procedur, takich jak zakładanie bloków zębowych.

Czy więc naprawdę ważne jest umieszczenie lekarzy dentystów i lekarzy pod jednym dachem? Niekoniecznie. W szwedzkim centrum medycznym Seattle 3 lata temu powstała tania klinika stomatologiczna, aby sprostać tym rosnącym potrzebom. Lekarze pierwszego kontaktu mogą kierować pacjentów na stomatologię do przychodni środowiskowych – program, który okazał się tak skuteczny, że przyciągnął uwagę innych profesjonalnych organizacji stomatologicznych, w tym ADA, jako możliwy model, według Bart Johnson, DDS, MS , dyrektor szwedzkiej rezydencji lekarskiej w dziedzinie stomatologii.

„Podobnie jak w przypadku większości aspektów opieki zdrowotnej, do opieki nad pacjentem podchodzimy jako zespół” – powiedział Johnson. „Nie mamy powszechnej praktyki natychmiastowych skierowań do kogoś na końcu korytarza”.

„Lepiej jest stworzyć niedrogie środki dla pacjentów spoza izby przyjęć, czy to w pobliżu, czy w proksymalnym miejscu” – zgodził się lekarz Bret Nicks, główny lekarz Centrum Medycznego Lexington i Szpitala Davie w Wake Forest Baptist Health w Winston Salem, Karolina Północna. lekarze zajmujący się zarówno medycyną rodzinną, jak i ratunkową twierdzą, że należy położyć nacisk na profilaktykę.

Zły stan zdrowia jamy ustnej często wiąże się z poważnymi chorobami, zauważył Rick Kellerman MD, przewodniczący wydziału medycyny rodzinnej i środowiskowej na University of Kansas School of Medicine w Wichita. Nadzoruje trzy programy rezydencyjne, w tym jeden w Smoky Hill. Weźmy na przykład pojawienie się choroby dziąseł, która może wystąpić w cukrzycy. „To zapalenie może spowodować, że poziom cukru we krwi wymknie się spod kontroli” – powiedział. A rozkładające się lub brakujące zęby mogą poważnie wpłynąć na jakość życia – powiedział. „Słyszysz od niektórych z tych ludzi, że nie mogą znaleźć pracy”.

Jest to jeden z powodów, dla których powiązanie z opieką dentystyczną „jest niewiarygodnie satysfakcjonujące” – powiedział Freelove. Wszyscy w Smoky Hill byli świadkami zmiany życia zdrowego uśmiechu, jak mała dziewczynka z próchnicą, która nie mogła chrupać jabłka. Teraz bezboleśnie rozdrabnia wszelkiego rodzaju potrawy, w tym świeże warzywa.

Sheila Lawless jest kierownikiem biura w małej przychodni reumatologicznej w Wichita Falls w Teksasie, około 2 godziny od Dallas. Dba o to, by wszystko w gabinecie przebiegało bezproblemowo – planowanie pacjentów, zbieranie płatności, utrzymywanie włączonego światła. Niedawno dodała kolejny obowiązek – włączenie strużki pacjentów z planami ubezpieczeniowymi zakupionymi na nowych giełdach Affordable Care Act.

Otwarta rejestracja kończy się dopiero 31 marca, ale osoby, które już kupiły plany Obamacare, zaczynają z nich korzystać. „Mieliśmy rozpryski w styczniu – może raz w tygodniu. Ale myślę, że teraz średnio wychodzimy od dwóch do trzech dziennie” – mówi Lawless.

To nie brzmi jak wielu nowych klientów, ale stanowiło duże wyzwanie: weryfikację, czy ci pacjenci mają ubezpieczenie.

Każdy pacjent z wymiany wymagał spędzenia godziny lub więcej na rozmowie telefonicznej z firmą ubezpieczeniową. „Byliśmy zawieszeni przez godzinę, godzinę i 20, godzinę i 45, rozłączono nas, musimy oddzwonić ponownie i powtórzyć proces” – wyjaśnia. Te rodzaje czasów wstrzymania szybko się sumują.

W przeszłości gabinety były w stanie zapewnić pacjentom szybkie ubezpieczenie, korzystając z systemu weryfikacji online. Ale w przypadku pacjentów z wymianą gabinety muszą również zadzwonić do ubezpieczyciela, aby upewnić się, że pacjent zapłacił składkę. Jeśli tego nie zrobi, towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić lekarzowi zapłaty za wizytę lub wrócić później i odzyskać dokonaną płatność.

Dzieje się tak z powodu przepisu prawa, który daje pacjentom z wymiany, którzy zaniedbują opłacenie składki, „okres karencji” do 90 dni. W ciągu pierwszych 30 dni ubezpieczyciele są zobowiązani do pokrycia wszelkich szkód poniesionych przez pacjenta. Ale przez następne 60 dni nic nie jest gwarantowane. Jeśli pacjent zgłosi się do lekarza, ubezpieczyciel może „zawiesić” roszczenie – czyli zaczekać z zapłatą lekarzowi, aż pacjent zapłaci składkę. Pod koniec 90-dniowego okresu karencji, jeśli pacjent nie zapłacił składki, ubezpieczyciel może anulować ochronę i odmówić wypłaty zaległych roszczeń lub odzyskać już dokonane płatności.

A to naraża gabinet lekarski.

Tak więc Lawless najpierw sprawdza u ubezpieczyciela, czy wszystko jest w porządku przed przystąpieniem do wizyty. Jeśli składka nie została opłacona, Lawless daje pacjentowi możliwość zmiany terminu producent eleganza wizyty lub opłacenia gotówki, a następnie zwrócenia się do swojego ubezpieczyciela o wypłatę.

„Większość małych gabinetów przebiega w sposób oszczędny i wredny – masz jedną lub dwie osoby do wykonania tego procesu, a także do wykonywania innych obowiązków w tym dniu, co dotyczy pacjentów przed nimi” – mówi Lawless. Aby poradzić sobie z nowym obciążeniem pracą, poprosiła innych pracowników, w tym pielęgniarki, o odebranie telefonu. A to oznacza dłuższe godziny, więcej nadgodzin i wyższe koszty ogólne. Jest też zwykły, stary czynnik irytacji.

„Dzwonisz i klikasz podpowiedzi opcji i możesz słuchać muzyki intro przez co najmniej godzinę Blue Cross Blue Shield. Mogłabym ci zaśpiewać melodię, tak często musiałem jej słuchać” – mówi . „Moi pracownicy powiedzieli wczoraj, że to smutny wstyd w ich podpowiedziach, że nie możesz również wybrać swojej muzyki. Jeśli będziesz musiał czekać tak długo, przynajmniej posłuchajmy tego, czego chcemy!”

Blue Cross Blue Shield w Teksasie jest jedynym ubezpieczycielem oferującym plany wymiany w Wichita Falls. Dr Dan McCoy, główny lekarz firmy, mówi, że częścią problemu była skompresowana oś czasu w przepisach dotyczących zdrowia.

„Najwyraźniej pod koniec grudnia zapisała się znaczna liczba członków, a przeanalizowanie tej liczby zajęło trochę czasu” – wyjaśnia McCoy. „I wiemy, że to nowy dzień w transformacji amerykańskiej opieki zdrowotnej. Więc przepracowanie tego zajmie trochę czasu”.

Health Care Service Corp., która jest właścicielem Blue Cross Blue Shield of Texas, próbowała zaradzić tej sytuacji, zatrudniając kolejnych 600 pracowników w swoim call center w celu obsługi napływu połączeń i wydłużając godziny pracy. McCoy współpracował również bezpośrednio z Texas Medical Association w celu rozwiązania problemów.

Anders Gilberg, starszy wiceprezes ds. Rządowych w Medical Group Management Association w Waszyngtonie, DC, grupie handlowej zrzeszającej administratorów gabinetów lekarskich, mówi, że prawdziwym problemem jest to, że rejestracja na giełdzie nie jest tak prosta, jak zrobił to Biały Dom. brzmiało.

„Odkryliśmy, że wysyłanie wiadomości z administracji [Obamy] w tej chwili, które są skierowane do opinii publicznej, ma tendencję do nadmiernego upraszczania złożoności tego, czego potrzeba, aby uzyskać informacje na giełdach” – mówi Gilberg. „Tylko dlatego, że jesteś objęty ubezpieczeniem, nie oznacza, że ​​jest ono skuteczne”.

Nawet jeśli pacjenci opłacają składkę od razu, może upłynąć do 6 tygodni, zanim faktycznie zacznie obowiązywać ubezpieczenie. Aby ubezpieczenie zaczęło się na początku miesiąca, zasadniczo należy je wykupić do połowy poprzedniego miesiąca. Plan zakupiony 14 lutego będzie obowiązywał 1 marca, ale plan zakupiony na przykład 16 lutego nie zacznie obowiązywać przed 1 kwietnia. Udaj się do lekarza wcześniej, a Twój ubezpieczyciel nie zapłaci.

„Nic dziwnego, że biorąc pod uwagę subtelne niuanse i różnice w tym, czym są te produkty wymiany, jesteś teraz w szarej strefie, gdzie jest trochę zamieszania po stronie pacjenta i po stronie praktyki. I myślę, że to właśnie my” widzę teraz dużo ”- mówi Gilberg.

Należałoby się tego spodziewać, jeśli chodzi o zupełnie nowy program, dodaje. I nie oznacza to, że wymiana nie działa.

By | 2021-02-05T12:48:45-06:00 July 3rd, 2020|Uncategorized|Comments Off on Podobnie jak w przypadku większości aspektów opieki zdrowotnej, do opieki nad pacjentem podchodzimy zespołowo ”- powiedział Johnson

About the Author: