1, 2020 (HealthDay News) – Nowo zatwierdzony lek dla czołowego zabójcy numer jeden poprawia przeżycie pacjentów, nowe badanie potwierdza

//1, 2020 (HealthDay News) – Nowo zatwierdzony lek dla czołowego zabójcy numer jeden poprawia przeżycie pacjentów, nowe badanie potwierdza

1, 2020 (HealthDay News) – Nowo zatwierdzony lek dla czołowego zabójcy numer jeden poprawia przeżycie pacjentów, nowe badanie potwierdza

1, 2020 (HealthDay News) – Nowo zatwierdzony lek dla czołowego zabójcy numer jeden poprawia przeżycie pacjentów, nowe badanie potwierdza

Przełamanie tych nawyków i stworzenie nowych wzorców i rutyny może zająć trochę czasu i wysiłku, dzięki czemu nie masz już ochoty palić podczas wykonywania codziennych zadań.

Jednym z głównych powodów, dla których palacze ponownie zapalają się po rzuceniu palenia, jest to, że wmawiają sobie, że albo nie jest tak źle, albo mogą zapalić tylko jedno palenie bez ponownego popadania w nałóg.

Jeśli palisz, prawdopodobnie przyjaciele i rodzina poprosili Cię o rzucenie palenia. I prawdopodobnie też chciałbyś rzucić nałóg.

Wiesz już, że byłbyś zdrowszy jako niepalący. Zmniejszyłoby to ryzyko wystąpienia wielu nowotworów i innych poważnych problemów.

Ale trudno jest dokonać takiej zmiany. Powodów jest wiele, od nikotyny po codzienne czynności, które zawsze wykonujesz podczas palenia.

Jeśli więc potrzebujesz dodatkowej motywacji, dodaj do swojej listy te mniejsze, ale nie mniej ważne powody.

1. Dla Twojego Portfela

Wszystkie pieniądze, które wydajesz na papierosy, idą w dym. Pomyśl tylko, co byś mógł z tym zrobić, gdyby znalazł się z powrotem na Twoim koncie bankowym.

Suma? To będzie zależeć od twoich nawyków. Według niektórych szacunków, jeśli palisz paczkę dziennie, możesz wydać 100 000 USD, a może więcej, na papierosy i zapalniczki. Ponadto w ciągu lat prawdopodobnie poniesiesz wyższe koszty zdrowotne z powodu chorób spowodowanych przez.

Kiedy rezygnujesz, Twój budżet się psuje.

2. Lepiej pachnieć

Jeśli zrezygnujesz, ty (i twój dom, ubrania i samochód) nie będziesz już mieć tego zapachu popielniczki. Twój własny też by się wzmocnił.

Palenie otępia zmysły, zwłaszcza zapach i smak.

Niektórzy palacze zdają sobie sprawę, że żywność nie smakuje tak, jak kiedyś. Ale ponieważ nie dzieje się to od razu, może być trudno to zauważyć. Rzucenie rozwiązuje ten problem.

3. Gładsza skóra

zmiany, takie jak skórzasta tekstura i głębokie zmarszczki, są bardziej prawdopodobne u osób, które regularnie palą.

powoduje zmiany biochemiczne w organizmie, które przyspieszają procesy starzenia.

Kolejną klasyczną gratką dla palaczy jest smoła na rękach i skórze podczas trzymania papierosów. Dodatkowo, ruchy mięśni, których używasz do wdechu, powodują, że klasyczny palacz wokół.

4. Lepsze życie społeczne

Jeśli czujesz się zawstydzony paleniem, możesz powstrzymać się społecznie.

Poza tym, jeśli tak, prawdopodobnie zauważyłeś, że dla wielu ludzi jest to zniechęcenie, co ogranicza twoje romantyczne opcje.

Przebywanie w pobliżu dymu jest dla ciebie złe, nawet jeśli jest to dym kogoś innego.

Kiedy ktoś pali papierosy, cały dym nie trafia do niego. Wychodzi w powietrze, gdzie każdy w pobliżu może nim oddychać.

jest zakazane w kilku miejscach publicznych.meta black reprostal Jednak wiele osób jest nadal narażonych, zwłaszcza młodych, którzy mieszkają z palącymi rodzicami. Nawet ludzie, którzy starają się uważać na to, gdzie się zapalają, mogą nie chronić otaczających ich osób.

Może pochodzić z papierosa lub fajki. Dym tytoniowy zawiera ponad 4000 związków chemicznych, z których co najmniej 250 powoduje stan.

Narażenie na bierne palenie zwiększa – aż o 30 procent – ryzyko, że inni na pewno się zapadną, a wiele innych stylów może wywołać rozedmę i jest szkodliwe dla serca. 

Dym sprawia, że ​​stajesz się bardziej lepki, podnosi twoje „złe” i niszczy wyściółkę naczyń. Wcześniej czy później te zmiany powodują, że masz skłonność do posiadania lub.

Dzieci są szczególnie narażone na skutki biernego palenia, ponieważ ich ciała wciąż rosną i dlatego oddychają szybciej niż dorośli.

Te warunki zostały powiązane z narażeniem na bierne palenie u dzieci:

 • Zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS)
 • Więcej infekcji dróg oddechowych (takich jak i zapalenie płuc)
 • Ostrzejsze i częstsze
 • Chroniczny

podczas jest szczególnie niebezpieczne dla. Jest to związane z przedwczesnym porodem, niską wagą urodzeniową, SIDS, ograniczoną sprawnością umysłową, kłopotami z nauką i. Im więcej papierosów pali przyszła mama, tym większe zagrożenie dla jej dziecka.

To proste: nie przebywaj w pobliżu ludzi, którzy są, i spróbuj przekonać tych, którzy palą wokół ciebie, aby rzucili palenie. Każdy, kto pali, powinien to zrobić na zewnątrz, jak najdalej od innych ludzi.

Twój dom jest absolutnie najważniejszym miejscem wolnym od dymu tytoniowego, zwłaszcza gdy masz młode. Trzymanie dzieci (i dorosłych) z dala od dymu może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji dróg oddechowych, ciężkich i wielu innych poważnych schorzeń.

Referencja medyczna WebMD zweryfikowana przez 24 lipca 2019 r

ŹRÓDŁA:

American Cancer Society: „Secondhand Smoke”.

Biuro Naczelnego Chirurga: „Konsekwencje zdrowotne mimowolnego narażenia na dym tytoniowy: Raport Generalnego Chirurga”, 27 czerwca 2006.

National Cancer Institute: „Bierny palenie: pytania i odpowiedzi”.

CDC: „Secondhand Smoke: Co to oznacza dla Ciebie”. 

CDC: „Trendy w narażeniu na dym z drugiej ręki”.

Hej. Krążenie, 2008.

American Heart Association: „Małe dzieci najbardziej dotknięte są kontaktami z drugiej ręki w domu”.

American Lung Association: „Zestawienie informacji o paleniu biernym”.

American Heart Association: „Palenie: czy naprawdę znasz ryzyko?”

CDC: „Palenie papierosów w Ameryce”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Niezależnie od tego, czy jesteś palaczem próbującym pozbyć się nałogu, czy znasz osobę, która nim jest, wiesz, że to niezwykle trudne. A to wszystko dlatego, że nikotyna – składnik produktów takich jak papierosy – jest bardzo uzależniająca.

Nikotyna tak naprawdę zmienia twoją chemię, abyś bardziej jej pragnął. Ponadto sprawia, że ​​odczuwasz nieprzyjemne zewnętrzne oznaki odstawienia, gdy nie masz tego, do czego przyzwyczaił się Twój organizm.

Podczas gdy objawy odstawienia zwykle ustępują samoistnie po kilku tygodniach, niektórzy ludzie uważają, że stosowanie zastępczych terapii nikotynowych może ułatwić przejście, a także ułatwić rzucenie palenia.

Nikotynowe terapie zastępcze w rzeczywistości dostarczają niewielkich ilości nikotyny poprzez produkt taki jak guma lub plaster. Chociaż nadal będziesz dostawać nikotynę do swojego organizmu, nie będziesz narażony na żadne inne szkodliwe substancje chemiczne, które znajdują się w tytoniu.

Zastąpienie nikotyny nie pomoże w żadnym emocjonalnym związku, którego być może będziesz musiał. Ale może pomóc zmniejszyć apetyt, a także fizyczne oznaki wycofania, dzięki czemu możesz zwrócić uwagę na załamanie psychiczne.

Jest to najczęstszy rodzaj leczenia, który po prostu pomaga ludziom. Lekarze często go zalecają, a badania pokazują, że jest bezpieczny i skuteczny.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zastępczych terapii nikotynowych. Niektóre są dostępne bez recepty, ale inne będą musiały zostać przepisane przez lekarza.yourpillstore.com

Zastępowanie nikotyny jest ogólnie uważane za bezpieczne dla większości zdrowych dorosłych, ale dobrze jest porozmawiać z lekarzem o potencjalnym ryzyku i korzyściach dla Ciebie. Negatywne skutki są możliwe w przypadku każdej opcji leczenia. Podczas gdy wiele osób może odczuwać negatywne skutki, inni mogą nie.

 • Plaster nikotynowy: Plaster dostępny bez recepty umieszcza się bezpośrednio na skórze, aby z upływem czasu wytwarzać zmniejszoną, stałą ilość nikotyny. Możliwe negatywne skutki: podrażnienie lub zaczerwienienie skóry,,,, przyspieszone bicie serca lub sztywność lub problemy ze snem.
 • (nikotyna polacrilex): Możesz kupić zastępczą gumę nikotynową dostępną bez recepty. Występuje w mocach 2 mg i 4 mg, a podczas żucia natychmiast uzyskujesz nikotynę przez błony śluzowe. Możliwe negatywne skutki: podrażnienie gardła lub gardła, zły posmak, problemy z wykonywanymi zabiegami dentystycznymi,,, przyspieszone bicie serca.
 • Pastylki nikotynowe: Podobnie jak guma, tabletki nikotynowe są dostępne bez recepty. Ssiesz je, aby powoli dostać nikotynę. Mają się rozpuścić jak twarde cukierki. Możliwe negatywne skutki:,,,, nudności, czkawka, przyspieszone bicie serca.
 • Nikotyna: inhalator wydawany wyłącznie na receptę uwalnia nikotynę po podłączeniu wkładu do ustnika i wykonaniu wdechu. Są metodą zastępowania nikotyny, która najbardziej przypomina palenie papierosa. Możliwe negatywne skutki: podrażnienie gardła lub mdłości. Inne negatywne skutki, które mogą wystąpić, obejmują nerwowość i przyspieszone bicie serca. Dotyczą one nikotyny, a nie samego inhalatora.
 • Aerozol do nosa z nikotyną: Ten aerozol do nosa dostępny wyłącznie na receptę umożliwia szybkie wstrzyknięcie nikotyny do krwiobiegu bezpośrednio przez nos. Możliwe negatywne skutki: Podrażnienie nosa lub gardła,, wodniste,. Te negatywne skutki zwykle ustępują po 1-2 tygodniach leczenia. Inne negatywne skutki, które mogą wystąpić, obejmują nerwowość i przyspieszone bicie serca. Dotyczy to nikotyny, a nie samego sprayu.

Chociaż jest to rzadkie, przedawkowanie nikotyny jest możliwym ryzykiem. Dokładnie postępuj zgodnie z instrukcjami na każdym produkcie. W przypadku wystąpienia objawów, takich jak szybkie bicie serca, nudności i wymioty, zawroty głowy, osłabienie lub pot, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną.

Tysiące ludzi wie z własnego doświadczenia, że ​​jest to trudny nawyk. Powodem jest to, że nikotyna uzależnia. Mimo że haj nikotyny nie jest tak dramatyczny jak lub, jest tak samo uzależniający jak te nielegalne.

I jest bardzo realne. To dlatego tak wielu palaczy próbuje wiele razy, zanim w końcu rzucą palenie na dobre.

Nikotyna wpływa na wszystkie obszary twojego systemu, od twoich i naczyń krwionośnych po twoje hormony i. Kiedy już go nie dostaniesz, przechodzisz przez wypłatę. Fizycznie będziesz pragnąć tego uderzenia nikotyny i staniesz się rozdrażniony, jeśli nie możesz tego dostać.

Odstawienie nikotyny trwa zwykle tylko miesiąc lub dłużej, ale możesz toczyć psychiczną walkę z papierosami przez długi czas.

Nikotyna jest naprawdę tak silna, że ​​nawet jeśli palisz tylko przez kilka tygodni, po rzuceniu palenia nadal będziesz do odstawienia. W zależności od tego, jak długo paliłeś i ile papierosów dziennie, zewnętrzne oznaki odstawienia mogą trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Odstawienie nikotyny obejmuje objawy fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Pierwszy tydzień, szczególnie dni od 3 do 5, jest oczywiście najgorszy. To znaczy, jeśli nikotyna w końcu zniknie z twojego ciała i zaczniesz dostawać, zachcianki i.

Kiedy uda ci się pokonać ten garb, fizyczne objawy zaczną ustępować – ale nadal będziesz mieć do czynienia z wyzwaniami psychicznymi i emocjonalnymi, takimi jak drażliwość. Te również ustąpią po kilku tygodniach.

23 grudnia 2019 r. – Środek mający na celu podniesienie minimalnego wieku kupowania i e-papierosów do 21 lat został zatwierdzony przez Kongres USA i oczekuje się, że zostanie podpisany przez prezydenta Donalda Trumpa.

„To może być duża wygrana dla zdrowia publicznego” – powiedział senator Brian Schatz, demokrata z Hawajów, Te nowojorskie okoliczności zgłoszone. „Podniesienie minimum i wiek do 21 lat ochroni nasze dzieci i uratuje życie”.

Środek wsparło wiele firm tytoniowych i e-papierosów.

Obecnie 19 stanów i ponad 500 obszarów metropolitalnych i miast ogranicza sprzedaż tytoniu i e-papierosów do osób w wieku 21 lat i starszych, Zmieniające się czasy zgłoszone.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Twój jest niesamowitym organem. Stale pompuje tlen i bogate w składniki odżywcze całe ciało, aby podtrzymać życie. Ta potęga wielkości pięści bije (rozszerza się i kurczy) 100 000 razy dziennie, pompując pięć lub sześć litrów na minutę, czyli około 2000 galonów dziennie.

W trakcie uderzeń pompuje krew przez układ naczyń krwionośnych, zwany układem krążenia. Naczynia to elastyczne, muskularne rurki, które doprowadzają krew do każdej części ciała.

Krew jest niezbędna. Oprócz przenoszenia świeżego tlenu z tkanek i składników odżywczych do tkanek, dodatkowo usuwa z tkanek produkty przemiany materii, w tym dwutlenek węgla. Jest to niezbędne do podtrzymania życia i promowania zdrowia wszystkich tkanek organizmu.

Istnieją trzy główne typy naczyń krwionośnych:

 • . Tętnice przenoszą bogatą w tlen krew z serca do wszystkich tkanek organizmu. Rozgałęziają się kilka razy, stają się coraz mniejsze, gdy przenoszą krew dalej z serca do narządów.
 • Kapilary. Są to małe, cienkie naczynia krwionośne łączące tętnice i żyły. Ich cienkie ściany pozwalają tlenowi, dwutlenkowi węgla i innym produktom odpadowym przedostawać się do iz komórek.
 • Żyły. Są to naczynia krwionośne, które ponownie doprowadzają krew do serca; ta krew zawiera mniej tlenu i jest bogata w produkty przemiany materii, które mogą być wydalone lub usunięte z organizmu. Żyły stają się większe, gdy zbliżają się do serca. Żyła główna górna to duża żyła, która doprowadza krew z głowy i ramion do serca, a także żyła główna dolna przenosi krew z nóg i nóg do serca.

Ten rozległy system naczyń krwionośnych – tętnic, żył i naczyń włosowatych – ma ponad 60 000 mil długości. To wystarczająco długo, aby okrążyć świat więcej niż dwa razy!

Krew nieustannie przepływa przez naczynia krwionośne twojego ciała. Twoje serce jest pompą, która sprawia, że ​​to wszystko jest możliwe.

Serce znajduje się pod klatką piersiową, pod i po lewej stronie mostka (mostka) i między płucami.

Czy Twoja jest wyższa niż powinna? Niższy niż zakres, ale mimo to powyżej normy?

To jest stan przed nadciśnieniem i może być poważniejszy niż myślisz.

Stan przed nadciśnieniem tętniczym wynosi od 120-139 dla początkowej liczby w twoim odczycie i / lub 80-89 dla drugiej liczby. Według CDC prawie 30% dorosłych Amerykanów ma stan przed nadciśnieniem.

Jakie jest ryzyko? Masz skłonność do ().

Prawdopodobieństwo wystąpienia a może być większe, jeśli poziom ciśnienia krwi znajduje się na górnym końcu przedziału przed nadciśnieniem, a masz mniej niż 65 lat.

Nawet jeśli stan przed nadciśnieniem nie jest tak wysoki, nadal jest ciężki dla organizmu. „To pobudza mięśnie do bicia pod wyższym ciśnieniem, więc [the] staje się grubszy” – mówi Richard Stein, MD, który kieruje programem sercowo-naczyniowym w Centrum Zapobiegania Nowojorskiego Uniwersytetu.

Wzrasta stan przed nadciśnieniem i nadciśnieniem. Stały się bardziej powszechne, ponieważ Stany Zjednoczone stały się bardziej i nieaktywne, mówi Stein. Stein mówi, że jesteś również podatny na nadciśnienie, jeśli masz lub rodzinną historię choroby.

Stan przednadciśnieniowy jest szczególnym problemem wśród Afroamerykanów. Naukowcy donoszą, że Afroamerykanie z przed nadciśnieniem tętniczym rozwijają się niż rasy kaukaskie. Przyczyny tego nie są znane.

Stan przed nadciśnieniem, podobnie jak nadciśnienie, nie wykazuje oznak ani objawów. Skąd wiesz, czy to masz? – Jedynym rozwiązaniem, które warto wiedzieć, jest zawsze sprawdzanie poziomu ciśnienia krwi – mówi Stein. Możliwe jest zmierzenie ciśnienia krwi w gabinecie lekarskim, w domu za pomocą lub przy użyciu urządzenia ciśnieniowego w lokalnej aptece lub sklepie spożywczym.

Jeśli jesteś zdrowy, a twoje górne lub dolne wartości ciśnienia są powyżej normy, odczekaj 2 lub 3 dni i sprawdź ponownie. Czy nadal jest wyższy niż normalnie, powiedz swojemu lekarzowi, abyś mógł zacząć go kontrolować.

Nadciśnienie płucne jest stanem zagrażającym życiu, który pogarsza się z czasem, ale leczenie może złagodzić objawy, dzięki czemu możesz lepiej żyć z tą chorobą. Może to wymagać pewnego planowania, ale wiele osób, które je mają, znajduje techniki robienia wszystkich rzeczy, które kochają, tak jak robili to przed zdiagnozowaniem tych osób.

Posiadanie (PAH) oznacza, że ​​masz w drodze od swojego do swojego. Różni się od regularnego.

W przypadku PAH małe tętnice stają się wąskie lub zablokowane. Trudniej jest przez nie przepływać, a to podnosi płuca. Musisz pracować ciężej, aby przepompować te tętnice, a po chwili mięsień sercowy słabnie. Wcześniej czy później może to wywołać.

 

Czasami pracownicy służby zdrowia nie mogą znaleźć podstawy w płucach. W takim przypadku stan ten nazywany jest idiopatycznym nadciśnieniem płucnym. Geny mogą odgrywać rolę w tym, dlaczego niektórzy ludzie je otrzymują.

W innych przypadkach wystąpił inny stan, który powoduje problem. Każdy z tych stanów może prowadzić do:

 • w płucach
 • Nielegalne zażywanie narkotyków (jak lub)
 • choroba (np.)
 • , , , i inne
 • Wada serca, z którą się urodziłeś
 • jak, lub zwłóknienie płuc

Przez chwilę możesz nie zauważyć żadnych objawów. Głównym z nich jest duszność podczas aktywności. Zwykle zaczyna się powoli i pogarsza się w miarę upływu czasu. Być może zauważysz, że nie możesz zrobić niektórych rzeczy, które robiłeś, bez zadyszki.

Inne objawy to:

 • Omdlenie
 • Obrzęk i nogi

kiedy masz duszność i udasz się do lekarza, zapyta Cię o historię choroby. Może również zapytać:

 • Czy palisz papierosy?
 • Czy ktoś z Twojej rodziny ma chorobę serca lub płuc?
 • Kiedy zaczęły się twoje objawy?
 • Co sprawia, że ​​objawy są lepsze lub gorsze?
 • Czy twoje objawy kiedykolwiek ustąpiły?

„”

Podczas gdy wizyta w gabinecie lekarskim może onieśmielać każdego, można zmniejszyć stres i zmartwienia, podejmując kroki, aby upewnić się, że otrzymałeś wszystkie potrzebne informacje podczas wizyty. Istnieją również sposoby na poprawę jakości opieki, pomagając lekarzowi w jak najlepszym zrozumieniu objawów i stanu pacjenta.

Przed wizytą zapisz listę rzeczy, o których musisz powiedzieć lekarzowi. Zanotuj wszelkie wątpliwości lub pytania, które możesz mieć. Zapisz również nazwy i dawki wszystkich leków na receptę, leków dostępnych bez recepty lub przyjmowanych. Bardzo ważne jest, aby zabrać tę listę ze sobą na wizytę – nie polegaj na zapamiętaniu każdej pojedynczej pozycji. Przed wyjściem z biura omów listę, aby upewnić się, że wszystko zostało uwzględnione. Ten prosty krok przynosi korzyści zarówno Tobie, jak i Twojemu lekarzowi, ponieważ pozwala skupić się na dyskusji i zapewnia uwzględnienie wszystkich problemów.

Nie wahaj się użyć słów „nie rozumiem”. Lekarze to tylko ludzie i nie zawsze wiedzą, kiedy czegoś nie wyjaśnili dobrze lub w terminach, które można zrozumieć. Nigdy nie czuj się zawstydzony lub nieśmiały, prosząc o wyjaśnienie czegoś, co mówi twój lekarz. W razie wątpliwości powtórz to, co powiedział ci lekarz, i zapytaj, czy masz rację. Możesz również zapytać, czy polecają jakieś konkretne materiały do ​​czytania dotyczące Twojego stanu.

Jeśli lekarz zadaje pytania, które brzmią zawstydzająco lub zbyt osobiste, pamiętaj, że podane przez Ciebie informacje pozwalają mu lepiej postawić diagnozę lub określić, które leczenie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Nigdy nie oszukuj w odpowiedzi na pytania dotyczące używania alkoholu lub narkotyków, historii seksualnej lub innych kwestii związanych ze stylem życia. Mów szczerze, w jakim stopniu przyjmujesz lub realizujesz plan leczenia. Zatajenie prawdy może wpłynąć na stopień Twojej opieki, a na pewno doprowadzi nawet do błędnej diagnozy.

Wreszcie, dodatkowym źródłem informacji mogą być asystenci medyczni i pielęgniarki. Zwykle nie wahaj się również zadawać im pytań dotyczących swoich obaw.

Wcześniejsze przygotowanie do wizyty u lekarza jest istotnym krokiem w kierunku zostania własnym partnerem i obrońcą własnego zdrowia i dobrego samopoczucia. dobry lekarz zawsze będzie zachęcał cię do jak największego zrozumienia twojego stanu i przyjmie aktywny udział w twojej opiece.

„”

jest terminem medycznym określającym stan wpływający na naczynia powstałe w wyniku lub z. Większość postaci chorób naczyń płucnych powoduje duszność.

Definicja choroby naczyń płucnych jest prosta: każdy stan, który wpływa na naczynia wzdłuż trasy między a.

Krew przepływa z płuc do płuc iz powrotem do serca. Ta technika nieustannie uzupełnia krew tlenem i pozwala wydychać dwutlenek węgla. Oto jak działa ten proces:

 • Krew uboga w tlen powraca z tkanek organizmu przez żyły z powrotem do prawej strony serca.
 • Prawe serce pompuje ubogą w tlen krew przez płuca do płuc. Ta krew zostaje wypełniona tlenem.
 • Bogata w tlen krew powraca z płuc z powrotem do lewej strony serca. Lewe serce pompuje bogatą w tlen krew do organizmu przez i wiele innych tętnic.

Dowolna część obwodu krwi serce-płuco może zostać uszkodzona lub zablokowana, co prowadzi do stanu naczyń płucnych.

Przyczyny choroby naczyń płucnych są różne w zależności od tego, które z naczyń krwionośnych płuc są dotknięte chorobą. Choroba naczyń płucnych dzieli się na kilka kategorii:

: Zwiększona aktywność tętnic płucnych (odprowadzanie krwi z serca do płuc). Tętnicze nadciśnienie płucne jest spowodowane przez, lub. Gdy nie ma wyraźnej przyczyny, nazywa się to idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym.

Żylna płucna: podwyższony poziom ciśnienia krwi w żyłach płucnych (odprowadzanie krwi z płuc do serca). Często przyczyną żył płucnych jest. uszkodzenie zastawki mitralnej w sercu (zwężenie zastawki mitralnej lub niedomykalność zastawki mitralnej) może przyczyniać się do powstania żył płucnych.

Zator tętnicy płucnej: Zator odrywa się od głębokiej żyły (zwykle w nodze), wędruje do prawego serca i jest pompowany do płuc. Rzadko zator może być raczej dużym pęcherzykiem powietrza lub kulką tłuszczu niż skrzepem krwi.

Przewlekły stan zakrzepowo-zatorowy: W rzadkich przypadkach skrzep krwi w płucach () nigdy nie jest ponownie wchłaniany przez organizm. Zamiast tego zachodzi reakcja, w której liczne małe naczynia krwionośne w płucach również tworzą skrzepy krwi. Proces przebiega powoli i stopniowo obejmuje dużą część układu tętnic płucnych.

 

Robert Preidt HealthDay Reporter

CZWARTEK, 1 października 2020 r. (HealthDay News) – Nowe badanie potwierdza, że ​​nowo zatwierdzony lek dla czołowego zabójcy numer jeden poprawia przeżycie pacjentów.

Lek (atezolizumab) został zatwierdzony na początku dnia w 2010 roku przez Amerykańską Agencję ds.Żywności i Leków do leczenia pacjentów z nowo zdiagnozowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuc (NDRP), który stanowi do 85% wszystkich.

Tecentriq działa na białko znane jako PD-L1, które znajduje się na powierzchni komórek nowotworowych. Zwykle to białko sygnalizuje limfocytom T organizmu, aby nigdy nie atakowały. Niemniej jednak, celując w PD-L1, Tecentriq uwalnia naturalne komórki T organizmu, aby namierzyć i zniszczyć te komórki rakowe – wyjaśniają naukowcy z Yale Cancer Center.

Tecentriq „wykazał już doskonałą aktywność u pacjentów, którzy osiągnęli postępy na pierwszej linii frontu, ale badanie to potwierdziło, że lek jest aktywny u wybranych pacjentów, którzy nie otrzymali jeszcze żadnego leczenia raka płuc” – powiedział dr Nagashree Seetharamu, który leczy pacjentów z rakiem płuc, ale nie był zaangażowany w nowe badanie. Praktykuje w Northwell Health Cancer Institute w Lake Success, N.Y.

Nowe badanie zostało sfinansowane przez producenta Tecentriq, firmę Genentech, a także wyniki opublikowano 30 września w New England Journal of Medicine.

W badaniu wzięło udział 554 pacjentów z guzami NSCLC z przerzutami w 4. stopniu zaawansowania. Wszyscy pacjenci mieli guzy bez mutacji w EGFR lub ALK geny: ponieważ naukowcy wyjaśnili w komunikacie prasowym Yale, guzy z tymi mutacjami są lepiej leczone innymi lekami.

Wśród 205 pacjentów, u których guzy wykazywały wysoką ekspresję komórkową PD-L1, mediana całkowitego przeżycia wyniosła 20 miesięcy u osób, które otrzymały Tecentriq w porównaniu z 13 miesięcy u osób, które otrzymały standardową chemioterapię opartą na pochodnych platyny.

Naukowcy stwierdzili, że mediana czasu przeżycia bez progresji choroby – czas od rozpoczęcia leczenia do pogorszenia się stanu – wynosiła osiem miesięcy w przypadku pacjentów, którzy otrzymywali Tecentriq w porównaniu z pięcioma miesiącami w przypadku wszystkich pacjentów otrzymujących standardową chemioterapię.

„To ekscytujące wyniki, które mogą zmienić życie wszystkich pacjentów” – powiedział naczelny autor badania, dr Roy Herbst. Jest szefem onkologii medycznej w Yale Cancer Center oraz Smilow Cancer Hospital.

Wiele osób z NSCLC. Chociaż jest to poważne, leczenie może czasami zapobiec pogorszeniu się. Są też rzeczy do zrobienia, które pomogą Ci poczuć się lepiej.

Osoby, które palą lub wdychają dużo dymu, są najbardziej narażone na NSCLC. Wielu z nich ma ponad 65 lat.

Istnieją trzy rodzaje guzów NSCLC:

1. zaczyna się w komórkach w woreczkach powietrznych, które wytwarzają śluz i inne substancje, często w zewnętrznych częściach ciała. Jest to najczęstszy typ zarówno wśród palaczy, osób niepalących i osób poniżej 45. roku życia. Często rozwija się wolniej niż inne nowotwory.

2. Płaskonabłonkowy (naskórkowy) zaczyna się w komórkach wyściełających wewnętrzne drogi oddechowe. Około jednej czwartej przypadków raka płuc jest tego rodzaju.

3. Rak wielkokomórkowy (niezróżnicowany) rośnie i rozprzestrzenia się szybciej. To może utrudnić leczenie. To około 10% przypadków raka płuc.

Zabiegi sugerowane przez lekarza będą zależeć od tego, jak daleko rozprzestrzeniło się twoje płuco.

Lekarze nie są pewni, co powoduje ten stan. Wiele osób, które go złapały, paliło lub było w pobliżu. Inne rzeczy, które zwiększają prawdopodobieństwo to:

 • Radon, radioaktywny gaz występujący naturalnie w glebie i skałach
 • Pył mineralny i metalowy
 • Zanieczyszczenie powietrza
 • leczenie klatki piersiowej lub
 • /AIDS

Może również działać w rodzinach.

Możesz nie zauważyć objawów na wczesnym etapie. Lub możesz pomylić je z inną chorobą, taką jak lub.

Podobnie jak inne objawy obejmują:

 • trwa lub pogarsza się
 • to często bardziej boli, gdy się śmiejesz lub bierzesz głęboki oddech
 • Chrypka lub zmiany głosu
 • Ostre, chrapliwe dźwięki podczas oddychania
 • , mały apetyt
 • lub śluz
 • Duszność
 • Uczucie osłabienia lub zmęczenia
 • Trwałe problemy z płucami, takie jak zapalenie płuc

Jeśli rozprzestrzenia się na inne części ciała, możesz mieć:

 • Ból kości
 • lub problemy z równowagą
 • Drętwienie lub w ręce lub nodze
 • Żółty lub

Amy Norton HealthDay Reporter

WTOREK, 7 lipca 2020 r. (HealthDay News) – Udowodniono, że skany CT pomagają wcześnie wykryć i ratować życie. Teraz zaktualizowane zalecenia ekspertów mogą podwoić liczbę Amerykanów, którzy kwalifikują się do corocznego badania przesiewowego.

Sugestie – od US Preventive Services Task Force (USPSTF) – rozszerzyłyby definicję „wysokiego ryzyka” raka płuc. Oczekuje się, że nie tylko zwiększy to liczbę osób kwalifikujących się do badań przesiewowych, ale także naprawdę przyniesie szczególne korzyści kobietom i Amerykanom pochodzenia czarnoskórego.

Obecnie coroczne badanie przesiewowe z niską dawką jest zalecane dla osób w wieku od 55 do 80 lat, które paliły przez co najmniej 30 „paczkolat” w ciągu całego życia i nadal palą lub rzuciły w ciągu ostatnich 15 lat.

Nowe sugestie przesunęłyby ten początkowy wiek do 50 lat. A badania przesiewowe są opcją dla osób, które palą mniej intensywnie – odpowiednik 20 paczek lat.

Mówiąc prostym językiem, oznacza to na przykład jedną paczkę papierosów dziennie przez 20 lat lub dwie paczki dziennie przez dekadę.

Proponowane zmiany zależą od badań przeprowadzonych od czasu opublikowania pierwszych zaleceń USPSTF w 2013 r. – twierdzi członek grupy roboczej dr Michael Barry.

Powiedział, że najnowsze dowody pochodzą z badania klinicznego o nazwie NELSON. Przyjęło ponad 15 700 osób w wieku od 50 do 74 lat, które zostały losowo przydzielone do badań przesiewowych TK lub do żadnego badania przesiewowego.

W ciągu dziesięciu lat osoby, które przeszły badanie przesiewowe, były o 24% mniej narażone na śmierć z powodu raka płuc.

American Lung Association (ALA) „entuzjastycznie” z zadowoleniem przyjęło zaproponowane nowe sugestie.

Rak płuc pozostaje głównym zabójcą w Stanach Zjednoczonych, powiedział prezydent ALA Harold Wimmer. Tylko około 22% Amerykanów, u których zdiagnozowano tę chorobę, żyje jeszcze pięć lat później.

Jak wyjaśnił, głównym powodem jest to, że rak jest zwykle wykrywany dopiero wtedy, gdy jest bardziej zaawansowany.

„Rak płuc jest znacznie bardziej uleczalny, gdy zostanie zdiagnozowany we wczesnym stadium, co sprawia, że ​​badanie przesiewowe jest kluczem do odwrócenia fali tej śmiertelnej choroby” – powiedział Wimmer.

W przypadku każdego testu przesiewowego istnieją potencjalne szkody. Jednym z nich jest ryzyko fałszywie dodatniego wyniku, gdy test nieprawidłowo wykazuje obecność raka.

Kiedy komórki zaczynają szybko rosnąć w niekontrolowany sposób, warunek jest wywoływany. może wpływać na dowolny obszar i jest główną przyczyną zgonów zarówno kobiet, jak i mężczyzn w Ameryce, Kanadzie i Chinach.

Istnieją dwa główne. Drobnokomórkowy (SCLC), czasami nazywany rakiem drobnokomórkowym, jest przyczyną około 10% -15% wszystkich płuc. Resztę powoduje niedrobnokomórkowy rak płuca (NSCLC).

Istnieją 2 główne typy:

 • Rak drobnokomórkowy (rak komórek owsa)
 • Połączony rak drobnokomórkowy

Oba zawierają wiele typów komórek, które rosną i rozprzestrzeniają się na różne sposoby. Zostały nazwane zgodnie z tym, jak komórki wyglądają pod mikroskopem.

Drobnokomórkowy rak płuca różni się od niedrobnokomórkowego raka płuca w następujący sposób:

 • Drobnokomórkowy rak płuc rośnie szybko.
 • Drobnokomórkowy rak płuc rozprzestrzenia się szybko.
 • Drobnokomórkowy rak płuc dobrze reaguje na (stosowanie do zabijania komórek rakowych) i (stosowanie promieni rentgenowskich o dużej dawce lub innych promieni o wysokiej energii do zabijania komórek rakowych).
 • Drobnokomórkowy rak płuca często wiąże się z różnymi zespołami paraneoplastycznymi (zespołem objawów, które wynikają z substancji wytwarzanych przez guz).
 • Główną przyczyną zarówno drobnokomórkowego raka płuca, jak i niedrobnokomórkowego raka płuca jest. Niemniej jednak drobnokomórkowy rak płuc jest silniej powiązany niż z niedrobnokomórkowym rakiem płuc.
 • Nawet bierne palenie tytoniu jest czynnikiem ryzyka raka płuc. Osoby mieszkające z palaczem mają około 30% wzrost ryzyka zachorowania na niedrobnokomórkowego raka płuca i 60% wzrost ryzyka raka drobnokomórkowego płuc w porównaniu z osobami, na które nie są narażeni.
 • Wszystkie rodzaje raka płuc występują ze zwiększoną częstotliwością u osób wydobywających uran, ale najczęściej występuje drobnokomórkowy rak płuc. Częstość występowania wzrasta jeszcze bardziej u górników uranu, którzy palą.
 • Stwierdzono, że narażenie na radon (gaz obojętny powstający w wyniku rozpadu uranu) powoduje drobnokomórkowego raka płuc.
 • Narażenie na znacznie zwiększa ryzyko raka płuc. Różne narażenie na działanie azbestu i palenie tytoniu jeszcze bardziej zwiększają ryzyko.

Radon to radioaktywny gaz, którego nie można zobaczyć, poczuć, posmakować ani poczuć. Zaczyna się jako uran, metal ciężki występujący w ziemi i większości skał na planecie. Kiedy uran rozpada się, zamienia się w inny metal zwany radem. Kiedy rad się rozpada, staje się radonem.

Radon opuści glebę i stanie się obszarem powietrza i. Może znajdować się w powietrzu wokół ciebie, ale zwykle występuje w bardzo małych ilościach, które nie są szkodliwe.

Duże ilości radonu powodują problemy zdrowotne. Mimo że jest to całkowicie naturalny gaz pochodzący z ziemi, może być toksyczny, jeśli będziesz w nim przebywał przez długi czas. Istnieje jednak kilka niezawodnych sposobów na utrzymanie niskiej ekspozycji.

Kiedy wdychasz radon, dostaje się on do wyściółki i wydziela promieniowanie. Przez długi czas może to spowodować uszkodzenie komórek i wywołać.

Radon jest drugim co do wielkości po paleniu. Jeśli wdychasz dużo radonu i palisz, ryzyko zachorowania na raka płuc jest bardzo wysokie.

Niektóre badania powiązały radon z innymi rodzajami, na przykład, ale dowody na to nie są tak jasne.

W przeciwieństwie do innych gazów, takich jak, od razu nie wystąpią objawy zatrucia radonem. Zamiast tego problemy zdrowotne wynikające z narażenia, takie jak, pojawiają się po długim czasie.

Rak płuc może zacząć się jako dokuczliwy, duszność lub nie ustępuje. Inne objawy obejmują utratę wagi lub utratę wagi bez prób. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, skontaktuj się z lekarzem.

Nie ma rutynowych badań medycznych, które mogłyby stwierdzić, czy wdychałeś zbyt dużo radonu.

By | 2020-10-29T06:38:40-05:00 January 31st, 2020|Blog|0 Comments

About the Author: